Utylizacja czujek jonizujących

Witam serdecznie na mojej stronie internetowej.
Zajmuję się utylizacją każdego rodzaju  czujek dymu jonizujących, izotopowych i termicznych   zawierających Ameryk jak i Pluton. Zajmuję się także  przewozem  materiałów promieniotwórczych.
Czujniki dymu, które straciły swoją ważność lub ich ważność się kończy należy utylizować gdyż ich pozostawienie może być groźne dla życia i zdrowia.

Zajmuję się także serwisem gaśnic oraz hydrantów wewnętrznych. Wykonuję sprawdzenie gaśnicy wraz z legalizacją w siedzibie klienta.

Czujniki Dymu izotopowe, Jonizujące składają  się z dwóch komór jonizacyjnych z niewielką ilością substancji promieniotwórczej. Jedna z komór jest szczelna i stanowi odniesienie do wskazań z drugiej komory, która jest otwarta na środowisko zewnętrzne, tj. możliwy jest tam możliwy na przykład napływ zadymionego powietrza. Ponieważ pojawienie się dymu w komorze spowoduje zmianę pochłaniania promieniowania, możliwe jest wykrycie takiej sytuacji poprzez porównanie napięć wyjściowych między komorą otwartą a zamkniętą, np. komparatorem

 

 

 

Jako jeden z nielicznych posiadam zezwolenie ADR klasy 7 na przewóz materiałów promieniotwórczych.  Niestety w naszym kraju jest wiele firm, które nie posiadają zezwolenia ADR, i nie mają zgody na przewóz materiałów promieniotwórczych, a dodatkowo narażają innych użytkowników dróg na wielkie niebezpieczeństwo, gdyż nie mają przeszkolenia odnośnie bezpiecznego zabezpieczenia oraz zapakowania materiałów promieniotwórczych.

 

 

 

 

 

Ostatnie realizacje